Şifremi Unuttum

Belge seri istekleriniz için Facebook Grubumuz açılmıştır..

Sigortacılara özel..

Hoş geldiniz..
Sigortabilgi.net sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar..

Sıkça Sorulan Sorular

Sayfamıza yabancı iseniz lütfen Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyiniz. Bu bölüm sayfamızı daha sağlıklı ve daha kolay kullanmanıza yardımcı olacaktır.  
 


 • SigortaBilgi.Net nedir?
 • Sigorta Bilgi ve Paylaşım Merkezi adı altında kurulan sayfamız, yalnızca sigorta sektöründe faaliyet gösteren kişi veya kişiler tarafından kullanılabilir. Sayfaya üye olmak ücretsizdir fakat paylaşım yapmak ve paylaşımları görebilmek için hesabınızın onaylanması gerekmektedir. Hesap onay süreci yöneticinin kayıt olurken girmiş olduğunuz Acente Bilgisi'ni incelemesinden geçmektedir.

  Acente bilgilerinizi doğru bir şekilde girmiş iseniz kaydınız onaylanır. İstenilen acente bilgisi yalnızca sigorta sektöründe faaliyet gösterip göstermediğinizi teyit etmemiz için gerekmektedir. Acente bilgilerinize yazdığınız bilgileri yalnızca yöneticiler görmektedir.

  İşin özü, sadece gerçek sigortacıların toplanacağı bir ortam sağlamak için çalışıyoruz..

 • SigortaBilgi.Net'i diğer sayfalardan ayıran özellik nedir?
 • Sigorta Bilgi ve Paylaşım Merkezi, diğer faaliyet gösteren web sayfaları veya sosyal paylaşım platformlarına göre daha güvenlidir.

  Sayfamıza kayıt işlemi yönetici onayı ile gerçekleşmektedir. Kayıt olan üyenin sigortacılık sektörüyle olan ilişkisi büyük bir titizlikle araştırılmaktadır.

  Sayfamız facebook gibi topluma açık şekilde tasarlanmamıştır. Sizin kayıt esnasında belirttiğiniz kişisel bilgileriniz ve paylaşım yaptığınız bilgileri üye olmayan veya üyeliği onaylanmayan kişiler görememektedir.

 • Hangi tür paylaşımlardan kaçınmalıyım?
 • Siyasi görüşlü, olay ve tartışma doğuracak paylaşımlardan kaçınalım. Yeri geldiğinde fikirlerimizi sunalım, cevap verelim tartışalım ama kırıcı olmadan..
 • Belge seri paylaşımları nasıl olmalıdır?
 • Kategoriden belge seri paylaşımlarını seçtikten sonra hemen alt tarafta bulunan uyarıyı dikkatle okumanız paylaşımınız için faydalı olacaktır.

  Bahsedilen uyarı metni aşağıdaki gibidir:

   

  "Lütfen dikkat edelim; belge seri istediğiniz şirketlerin kriterleri farklıdır. Doğa, Koru, Ege, Işık, Axa, Anadolu, Hür, Liberty, Ankara şirketleri için sadece poliçe numarası yazmanız yeterlidir. Allianz, Halk, Sompo, Ak, Mapfre şirketleri için TC Kimlik Numarası ve Plaka yazmalısınız.. Unico, Neova, Ray, Ergo, Zurich, Aig, Nippon, Güneş, Generali, Sbn, Hdi, Ethica, Euroko, Orient, Dubai Star, Turins, Türkland, Türk Nippon, Groupama ve Ziraat şirketleri belge seri vermemektedir."

   

  Belge serisini istedğiniz şirket sadece poliçe numarasıyla bakılabiliyorsa poliçe numarasını, plaka ve TC kimlik numarası ile bakılıyorsa TC kimlik ve plakayı yazmalısınız. Tramerden veya poliçenin üzerinden belirtilen kriterleri taşıyan poliçe numarasını veya TC kimlik ile plaka numarasıyla paylaşımda bulunulması gerekmektedir.

   

  Ayrıca gönderi başlığına TC Kimlik, Plaka ve Poliçe numarası gibi bilgilerin yazılmaması gerekmektedir.


   
 • Anket olarak nasıl soru sorabilirim?
 • Birşeyler Paylaş bağlantısına giriş yaptıktan sonra Gönderi Başlığını anketin soru başlığı olacak şekilde kısa ve öz olarak doldurunuz.

  Gönderi İçin Daha Fazla Bilgi
  bölümüne dilerseniz ek açıklama, resim vb. bilgilerde ekleyebilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Bu Gönderiyi Paylaş butonunun hemen üstünde bulunan Anket Olarak Oluştur kutusunu işaretliyorsunuz.

  Kutuyu işaretledikten sonra Seçimler olarak gelen boş bölümlere anket sorularını yazıp Bu Gönderiyi Paylaş butonu ile anket paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ege, Koru ve Halk belge seriyi nasıl bulabilirim?
 • Ege, Koru ve Halk Sigorta belge serilerini, bir Allianz bir Axa yada bir Ak Sigorta gibi bulamazsınız. Sistem farklı kodlarla web sayfamıza entegre edilmiş bir şekilde çalışmaktadır.

   

 • Puan sistemi nedir? Nasıl çalışır?
 • Puan sistemi paylaşımlarınızdan, cevaplarınızdan, yorumlarınızdan, artı oylarınızdan elde kazandığınız puanlardır. Bu puanlar belirli sayılara ulaştığında paylaşım yapabilir veya paylaşım görüntüleyebilir şekilde olabilir. Fakat şuan web sayfamız puana dayalı paylaşım sistemini devre dışı bırakmıştır. Yalnızca profilinizde puana dayalı rütbe şeklinde görüntülenmektedir.

  Aşağıda kazanabileceğiniz puan sistemi tablosu bulunmaktadır. Tabloda kazanabileceğiniz veya kaybedeceğiniz puanlar 10 Kat şeklinde hesaplanmaktadır. Yani bir soru gönderme 12 puan * 10 = 120 puan şeklindedir.

  Bir soru gönderme: + 120 Puan
  Sorunuz için seçtiğiniz en iyi cevap: + 100 Puan
  Sorunuzun her artı oyu: + 80 Puan
  Sorunuzun her eksi oyu: - 50 Puan
  Her cevapdaki artı oy: + 70 Puan
  Her cevapdaki eksi oy: 40 Puan
  Bir cevap gönderme: + 80 Puan
  Cevabınızın en iyi cevap seçilmesi: + 110 Puan
  Cevabınızın her artı oyu: + 70 Puan
  Cevabınızın her eksi oyu: - 40 Puan
  Her sorudaki artı oy: + 170 Puan
  Her sorudaki eksi oy: 120 Puan
  Soru için verdiğiniz artı oy: + 50 Puan
  Soru için verdiğiniz eksi oy: + 10 Puan
  Cevap için verdiğiniz artı oy: + 50 Puan
  Cevap için verdiğiniz eksi oy: + 10 Puan

  Sorunuzun cevabını burada bulamıyorsanız İletişim Formu'nu kullanabilirsiniz..
  ...